Február 2021

Medzinárodný deň materinskej reči

"Vtáka poznáš po perí, človeka po reči," hovorí slovenské ľudové príslovie. A my s tým súhlasíme. Kultúra slova, hovoreného i písaného, je zrkadlom kultúry národa.

[pdf]

Poďakovanie za dezinfekciu a dar pre žiakov

V súvislosti so zhoršenou epidemiologickou situáciou v okrese Dolný Kubín nám 26. februára členovia Oravského záchranného systému bezplatne dezinfikovali priestory ZŠ s MŠ Jozefa Ligoša. Pokračovali v dezinfekcii kostola a smútočnej miestnosti. Ďakujeme aj poslancovi Jakubovi Spišákovi, ktorý to spoluorganizoval.

Zároveň nám odovzdali dar od Občianskeho združenia Nemocnica DEŤOM. Bolo to 40 ks antigénových testov nového typu.

Ďakujeme!

(ts)

Februárová zima

Zima sa blysla v plnej paráde. Piataci neváhali a popri dištančnom vzdelávaní sa tešili z prekrásne zasneženej krajinky. Niektorí budovali snehové iglú, iní veselých snehuliakov. Popri zábave nezabudli ani na vtáčatá, ktorým pripravili výživnú dobrotu. Zima je jednoducho čarovná!

Zdravá výživa v ŠKD

V školskom klube detí nezabúdame ani na tému zdravej výživy. S deťmi sme sa porozprávali o tom, čo je zdravá výživa, čo je pre naše telo zdravé a čo mu naopak škodí. Vytvorili sme si plagát, ktorý nám v školskom klube detí pripomína, ako sa máme stravovať. Najväčšou zábavou bola príprava ovocného taniera, na ktorom sme si všetci pochutnali.

Anna Janíková